kreatyna

Kreatyna monohydrat

Sportowcy, zwłaszcza amatorzy, często i chętnie sięgają po różnego rodzaju preparaty, zwiększające ich energię, czy dostarczające białko do organizmu. Jednym z najczęściej przez nich stosowanych suplementów, jest kreatyna monohydrat. To cząsteczka, będąca połączeniem kreatyny, z wodą. Jego głównym zadaniem jest zatrzymanie wody w komórkach. Szczególnie polecany osobom ciężko trenującym i rzeźbiącym swoją sylwetkę. Działanie kreatyna monohydrat, opiera się o syntezę protein oraz ogólnie przyjętej wytrzymałości, czy kondycji. Choć reakcje związane z oddziaływaniem kreatyna monohydrat na nasz organizm są bardzo skomplikowane, to można je uznać za pomocne przy budowaniu masy mięśniowej i dużej aktywności fizycznej. Syntetycznie otrzymywana kreatyna, konieczna jest do regulacji dawki. Ta nie powinna przekraczać 10 gram na dobę. Ta optymalna dawka, rozbita powinna być na kilka porcji, która pozwala na sukcesywne wchłanianie przez organizm. Nie zapominajmy jednak, że podstawą zdrowia i kondycji jest ciężka praca, związana ze sportem oraz dieta.

Ranking kreatyn:
http://www.sfd.pl/Kreatyny_ranking-t1137010.html

Jedno przemyślenie nt. „Kreatyna monohydrat”

  1. Stosowałem w życiu dziesiątki suplementów, a od lat numerem 1 w okresie budowania siły i masy mięśniowej, jest najzwyklejszy monohydrat kreatyny, osobiście wolę kupować większe opakowania np. 1 kg http://www.sfd.pl/sklep/ALLNUTRITION_Creatine_Muscle_Max-opis33925.html ponieważ mam pewność, że starczy na długo i wyjdzie bardzo ekonomicznie. W zależności od osiąganych na cyklu efektów decyduje się albo na przerwę po wyjedzeniu około 500g ,albo przedłużenie cyklu.
    Zapamiętajcie – podstawowy błąd to szybkie kończenie cyklu i schodzenie z kreatyny ,a już tym bardziej robienie sobie wtedy przerwy lub luzu dietetyczno-treningowego , stąd później te ‚spadki’, o których się czyta na różnych forach, od momentu odstawienia kreatyny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *